Pashako: Thirrje tifozerise se Skraparit Na mbeshtesni fuqishem Kundrejt Gramozit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Pashako: Thirrje tifozerise se Skraparit Na mbeshtesni fuqishem Kundrejt Gramozit

Fatjon Kaloci
15.11.11
Mesfushori i Skraparit dhe njeheresh zevendes kapiteni i skuadres, Skerdi Pashako i eshte drejtuar me nje thirrje gjithe tifozerise se skuadres se kuqe, per mbeshtetje maksimale ne takimin e se shtunes 19' ne Corovode. E perditshmja Sport Ekspres ne numrin e sotem citoi nje deklarate te Pashako ne prag takimin e fundjaves me Gramozin. "Jemi të ndërgjegjshëm që përpara kemi një kundërshtar që ka vlera. Pavarësisht se do të kenë dy mungesa shumë të rëndësishme, ne s’duhet të flemë të qetë dhe të mendojmë se e kemi të thjeshtë fitoren. Përkundrazi puna që po zhvillojmë në prag të këtij takimi është shenja më e mirë e seriozitetit tonë. i bëjmë thirje tifozerisë sonë që të vijë dhe të na mbështesë fuqishëm në këtë takim. Ne u premtojmë një fitore të padiskutueshme, duke mos i lënë asnjë shans skuadrës kolonjare për të marrë pike” tha per te perditshmen sportive mesfushori i Skraparit. Ne kampin tjeter u mesua me heret se edhe Gramozi do te kete mungesa ne formacion. Shupe, kapiteni i Gramozit dhe Peci nuk do te luajne ne takimin e se shtunes.
Corovoda On Line