Reklama: Polemika Obama puth ne buze Chaves Reklama e firmes italiane te veshjeve Benneton ndez polemika **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Reklama: Polemika Obama puth ne buze Chaves Reklama e firmes italiane te veshjeve Benneton ndez polemika

Fatjon Kaloci
16.11.11
Marka e veshjeve italiane Benneton leshoi fushaten e quajtur "Unhate" "Mos Urrej" qe ka pikerisht masazhin kryesor per te luftuar kulturen e urrejtjes. Ne kete fushate perfshihen puthje mes liderve politike dhe drejtues te besimtareve fetar. Alessandro Benneton zevendes presidenti ekzekutiv i firmes se veshjeve Benneton tha: "Nese dashuria mbetet nje utopi globale e perbashket, ftesa jone per te mos urryer paraqet dicka ambicioze pse jo dhe realiste". Ne fotot qe pritet te ndezin polemika eshte edhe nje puthje mes Papa Benediktit 16te dhe Ahmed Mohamed El- Tayeb imamit te Kajros. Ne fotot e kesaj fushate shfaqen gjithashtu duke kercyer se bashku Presidenti Palestinez Mahmoud Abbas dhe Kryeministri Izraelian Benjamin Netanjahu, ndersa ne nje tjeter imazh Nicolas Sarkozy puth ne buze Angela Merkel.
Corovoda On Line