Shakira Ne Bulevardin e Yjeve ne Hollywood edhe emri i kengetares **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Shakira Ne Bulevardin e Yjeve ne Hollywood edhe emri i kengetares

Fatjon Kaloci
9.11.11
Kengetarja kolumbiane Shakira të martën fitoi një yll në te te quajturin Hall of Fame, ne Hollywood ne një ceremoni që u ndoq nga qindra adhurues si dhe prindërit e saj, Nidia Ripoll dhe William Mebarak. Fituese e disa çmimeve Grammy, këngëtarja u shpreh mirenjohese dhe e kenaqur që të ketë emrin e saj perkrah artistëve të shumte e me prestigjozet, duke thene që nëna e saj e kishte parashikuar kete kur Shakira ishte vetëm një vajzë.

"Kur isha shtatë vjec, kam ardhur në Los Angeles për herë të parë dhe më kujtohet kur ecnim nëpër Hall of Fame. Më kujtohet nëna ime qe më tha, 'Shaki, një ditë do të kesh te vendosur emrin tend këtu. " Unë mendoj se në qoftë se dikush do ta kishte dëgjuar nënën time atekohe them se do të kishte menduar se ajo ishte nje parashikuese, " tha Shakira.

Shakira u bë keshtu personi i parë i shtetësisë kolumbiane qe vleresohet me një yll në Hollywood, yll i cili do te mbaj numrin 2454. Ajo ja ka kushtuar arritjeve te saj, të gjithë atyre që mbështetën dhe veçanërisht  komunitetit hispanik në Shtetet e Bashkuara.
Corovoda On Line