SHBA: Djaloshi vetem 18 vjec fiton ne zgjedhje. Tashme, Adoleshenti shpallet Kryetar Bashkie **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

SHBA: Djaloshi vetem 18 vjec fiton ne zgjedhje. Tashme, Adoleshenti shpallet Kryetar Bashkie

Fatjon Kaloci
11.11.11
Nje lajm aspak i zakonte nga Shba. Sipas KIMT.com nje kandidat qe sapo ka mbushur 18 vjec u shpall fitues ne zgjedhjet per Kryetar Bashkie ne qytetin e Aredale, ne shtetin amerikan te Iowa, Minnesota. Ne fakt qyteti i vogel ka vetem 73 banore dhe keshtu djaloshi i quajtur Jeremy Minnier u shpall fitues me 24 vota apo 70% te votave te personave me te drejte vote. Edhe i ati i Jeremy kishte qene me pare kryetar bashkie i ketij mikro qyteti por ne ate kohe Jeremy sapo kishte lindur. Sipas nje raporti qe dha kanali televiziv lokal KIMT adoleshenti ende nuk e ka mbaruar shkollen e mesme. Imazhi ne bashkengjitje nje rimontim marre me Kortezi nga Kimt.com
Corovoda On Line - Blogu me lajmin me pikant ne rrjet