Takohen "Armiqte": Takimi miqesor Skrapari - Terbuni i luajtur te enjten dha 0-1 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Takohen "Armiqte": Takimi miqesor Skrapari - Terbuni i luajtur te enjten dha 0-1

Fatjon Kaloci
11.11.11
Armiqte e dikurshem u takuan dje ne nje takim miqesor. E mbani mend takimin Terbuni - Skrapari kur behej fjale per faktin se kush do te kalonte ne Kategori te Pare?. Ne Arkivin gjigand te Corovoda On line fotoja ne bashkengjitje tregon planet e ketij te dikurshmi, kur sherri dhe grushti ndaj arbitrit nuk mungoi nga skuadra pukjane asokohe kur Skrapari fitoi lojen por edhe ngjitjen ne kategori. Kete here ishte "hakmarrja" e Terbunit ne takimin miqesor mes dy ekipeve qe u luajt dje e enjte 10 nentor 2011 ne Tirane, prane kompleksit Dinamo. Edhe perse kishte konceptimin si miqesor, takimi ka qene me seriozitetin e pritur nga te dyja skudrat. Skrapari humbi me rezultatin 0-1. Ne fund te Takimit, Dalipi, Edmond Dalipi tha: "Nuk më shqetëson aspak kjo humbje, pasi gjatë gjithë takimit skuadra jonë ka zhvilluar një lojë më të mirë se kundërshtari dhe pësimi i golit ka ardhur nga një pakujdesi e prapavijës sonë, për të mos thënë se në fushën e lojës, në atë moment, tek skuadra që unë drejtoj, pothuajse të gjithë titullarët kanë qenë në pankinë"
Corovoda On Line - Imazhet Arkiv