Zgjedhjet Presidenciale ne SHBA: Skandali: Herman Cain mund te terhiqet nga gara **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Zgjedhjet Presidenciale ne SHBA: Skandali: Herman Cain mund te terhiqet nga gara

Fatjon Kaloci
29.11.11
Kandidati Republikan per President ne SHBA Herman Cain mund te terhiqet nga gara elektorale. Stafi i tij tha se ai po pritet te marri nje vendim gjate javes se ardhshme lidhur me ate se cfare pritet te bej: Do vijoj te garoj apo do te terhiqet. Gjithcka mesohet se ka lidhje me skandalin me te fundit mbi kandidatin republikan ku dje, e hene 28 nentor 2011 nje grua e quajtur Ginger White, biznesmene nga Atlanta, Xhorxhia  SHBA tha se per 13 vjet ka patur marredhenie jashtemartesore me Herman Cain. Madje shtupi amerikan citon se kjo grua mund te kete financuar ekonimikisht Cain. Ceshtjet seksuale jane piket e para qe shihen ne politikdrejtuesit ne Amerike, ku aspekti i pasterise morale ndeshkon nese ai nuk eshte sic emetohet per konkurimet politike. Cain qe nje muaj pas shpalljes se kandidtures per Presidencialet e ardhshme pati 2 akuza per abuzime seksuale gjate kohes qe ka qene shef i Shoqates Kombetare te Restaurimeve deri ne fund te viteve 90'. Por gjithesesi do te pritet mesa duket java e ardhshme per vendimin nese do te terhiqet apo jo nga gara.
Corovoda On Line