Aksi Polican Corovode: I kalueshem. Moti Prej 16:00 deri te premten ne permiresim Te dielen Priten rreshje bore **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Aksi Polican Corovode: I kalueshem. Moti Prej 16:00 deri te premten ne permiresim Te dielen Priten rreshje bore

Fatjon Kaloci
13.12.11
Pas disa raportesh kontradiktore nje grup i Corovoda On Line verifikoi sot pas 12:00 nje prej akseve rrugor ku sipas sinjalizimeve u raportua per bllokim trafiku. Ne fakt perjashtuar vetem nje segment ku si pasoje e rreshjeve te vazhdueshme te shiut te rene prej 2 ditesh, dy gure te medhenj kufizonin kalimin vetem ne kete pike ne nje korsi Aksi Polican Corovode eshte i kalueshem. Raporte te ardhur ne inboks me heret folen per nje bllokim rruge por qe deri ne oren 15:43 verifikuar ku informacion nuk eshte i sakte dhe rruga eshte totalisht e kalueshme perjashtuar vetem ketij segmenti. Renia e masiveve te gureve ne rrugen hyrese per ne Corovode ka ndodhur nder vite por ne kete rast nuk perbente veshtiresi kalimi, gjithcka ishte lehtesisht e kalueshme. Gjithesesi ajo qe pritet tashme eshte se pas ores 16:00 e deri te premten moti do te jete pa fenomene rreshjesh ne Corovode. Por e shtuna pritet qe te sjelle nje perkeqesim te motit dhe rreshjet e shirave mendohen se do jene intesive gjate gjithe dites. Ne oret e mbremjes se te shtunes ne te hyre e diela ne rrethina rreshjet e shiut do te shoqerohen me bore dhe pritet qe kjo te jete dita e pare e bores por fenomeni do ti perkas me shume zonave malore perreth Corovodes. Temperaturat te dielen priten te jene minimale nga 6 deri ne -1 grade celsius.
Corovoda On Line