Corovode: Vogelushet Festojne: Festa e fundvitit mes polemikash dhe gezimit Ja Video **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Vogelushet Festojne: Festa e fundvitit mes polemikash dhe gezimit Ja Video

Fatjon Kaloci
23.12.11
Nje aktivitet me rastin e Festave te Fundvitit u organizua sot ne Corovode pak pas ores 15:15 te kesaj te premte. Aktiviteti i quajtur "Gezuar 2012" ishte permbyllesi festiv per me te vegjlit e Corovodes. Aktiviteti kishte si protagoniste nxenes te shkollave 9 vjecare. Por edhe me heret, ky aktivitet do te mbahet mend gjate ne Corovode per shkakun se shume permbajtje ne kete aktivitet ishin per +18 vjecare ne tematike. Barcaleta ku flitej per tradhetine burre grua, apo raporte dashurore, kenge te inskenuara per te treguar per femijet qe ende nuk i dine keto pervoja por u induktohen si pjese e realitetit ishin dhe mbeten polemikat kryesore te aktivitetit.

Gjate gjithe javes shume pjesetare te komunitetit flisnin per kete por perfundimi i ketij aktiviteti i dha me ne fund fundin nje aktiviteti me mjaft polemika. Nje video qe ne redaksine e Corovoda On Line erdhi Live via Mobile rregjistroi me heret aktivitetin. Disa Sekuenca ne i montuam dhe ju mund te ndiqni ne videon bashkengjitur disa plane.

Corovoda On Line