E enjte 1 dhjetor Rekordi 1 Kilometer. Torta gjigande e Krishlindjeve u be ne Shangai **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

E enjte 1 dhjetor Rekordi 1 Kilometer. Torta gjigande e Krishlindjeve u be ne Shangai

Fatjon Kaloci
1.12.11
Rreth 80 pasticiere moren pjese kete te enjte 1 dhjetor 2011 ne tentativen e re per te vendosur nje rekord tjeter boteror. Ceremonia u be sot ne hollin e nje hoteli ne Shangai ne Kine ndersa ajo qe do te hyje se bashku me 80 pasticieret ne Librin e Rekordeve Guinness do te jete Torta Gjigande e Krishlindjeve me gjatesi 1 kilometer. E gjithe torta eshte bere me vanilje dhe cokollate ne shije. Organizatoret thane se copat e saj qe do te shiten do te sigurojne te ardhura te cilat te gjitha do te shkojne per bamiresi dhe specifikisht ne ndihme te femijeve me kancer.
Corovoda On Line