Ekipi i Skraparit: Lojtari: "Skrapari, nuk mund te rrezikoj me!" **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ekipi i Skraparit: Lojtari: "Skrapari, nuk mund te rrezikoj me!"

Fatjon Kaloci
12.12.11
Gjate fundjaves deklarata erdhi nga mbrojtesi i Skraparit Cerepi. Skrapari, nuk mund te rrezikoj me tha keshtu nder te tjera per nje te perditshme sportive shqpetare mbrojtesi i Skraparit per te perditshmen Sport Ekspres. Me vetem 5 pike larg fundit te tabeles kur kete te shtune 17 dhjetor do te luhet e 13 jave e kompeticionit te Kategorise se Pare kur Skrapari do te udhetoj per te luajtur me Mamurrasin, humbja e radhes me Kukesin e fundjaves qe shkoi veshtireson premisat e ekipit te Skraparit i cili ne fillim kampionat synonte qe te renditej ne 6 e ekipeve primare te klasifikimit. Ndonse ka shume jave te tjera deri me tani sipas Cerepit, Skraparit i duhet te bej maksimumin qe te mos dale pa pike ne takimet e radhes.
"Ne e kemi mjaft të qartë, se kalendarin e kemi shumë të vështirë, por kjo s’do të na pengojë kurrsesi, që të vlerësojmë drejt situatën dhe t’i dalim për zot vetes, për të evituar çdo rrezik të mundshëm. Kështu që e gjithë skuadra ka besim, që do të bëjmë maksimumin. Duhet pranuar një fakt, se Skrapari me këtë përbërje që ka, nuk ka dyshim, që në çdo takim do të bëjë maksimumin për të mos dalë pa pikë"
Corovoda On Line