Filipine: Polici Rrugor rregullon trafikun duke kercyer dhe veshur si Babagjyshi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Filipine: Polici Rrugor rregullon trafikun duke kercyer dhe veshur si Babagjyshi

Fatjon Kaloci
6.12.11
Pamje te rralla u shperndane kete te marte 6 dhjetor 2011 ne rrjet te marra nga Manila Kryeqyteti i Filipineve.  Ne imazh shfaqet nje punonjes i Policise Rrugore i veshur si Santa Claus apo Babagjyshi i Vitit te Ri. Ai quhet Ramiro Hinojas dhe punon ne qendren e Kryeqytetit te Filipineve ne Manila per te rregulluar trafikun. Edhe me heret ai eshte mjaft i famshem ne rajon por edhe ne internet pasi njihet si polici qe kercen gjate punes me ritme te ndryshme muzike per te rregulluar trafikun. Imazhi u shpernda pak minuta me pare.
Corovoda On Line Imazhi Kortezi AFP