Futboll: Ndryshon fundi i tabeles ne Kategorine e Pare Vlora Himara 2-1, Skrapari te shtunen kunder Vlores **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futboll: Ndryshon fundi i tabeles ne Kategorine e Pare Vlora Himara 2-1, Skrapari te shtunen kunder Vlores

Fatjon Kaloci
19.12.11
Ka perfunduar me rezultatin 2-1 takimi i fundit i Javes se 13te te Kategorise se Pare luajtur kete te hene 19 dhjetor 2011 mes Vlora - Himara. Ekipi i Vlores keshtu i largohet fundit te tabeles se klasifikimit duke u pozicionuar me 12 pike ne vendin e 14te. Java qe vjen do te sjell edhe perballjet e fundit per kete sezon dimeror te 2011. Skrapari do te pres ne shtepine e tij te shtunen 24 dhjetor 2011 Vloren ndersa do te luhen takimet e javes se 14te. Aktualisht Skrapari eshte ne vendin e 11te te klasifikimit me pike te barabarta por statistika superiore krahesuar me Gramozin. Ndeshjet e plota qe do te luhen ne fundjave per kete jave do te jene:
E SHTUNE 24 DHJETOR 2011 JAVA E 14te KATEGORIA E PARE
-Skrapari - Vlora
-Beselidhja - Mamurrasi
-Luftetari - Kukesi
-Lushnja - Ada
-Butrinti - Gramozi
-Burreli - Gramshi
-Besa - Iliria
-Elbasani - Himara
Rezultatet ne kohe reale ndiqini te shtunen ne kete link (Kliko KETU)

Corovoda On Line