Futboll: Skrapari bitiset ne vend te 13te Iliria Rreh Elbasanllinjte, Ngjitet ne te 12-tin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futboll: Skrapari bitiset ne vend te 13te Iliria Rreh Elbasanllinjte, Ngjitet ne te 12-tin

Fatjon Kaloci
29.12.11
Sikunderse na keni ndjekur edhe kete te enjte 29 dhjetor 2011 ne trasmetimin live te rezultateve te Kategorise se pare, pas Ores 13:00 te sotshme, startoi edhe ndeshja e fundit e paluajtur mes Ilirise dhe Elbasanit. Ndeshja perfundoi me fitoren e djemve me zemer te madhe te Fushe Krujes me rezultatin 1 - 0 fale golit te shenuar nga Mitre per Ilirine. Ndeshja me kete rezultat i jep nje tjeter shuplake Skraparit te zhytyr ne gerc mercet, e mos pagesave ne afat te lojtareve, te cilet me te drejte sipas Corovoda On Line po kerkojne merkato dimerore pasi ne tilla kushta nuk kane edhe aq deshire per te luajtur me me Skraparin, kjo per disa emra te ekipit.
Vetem dje, e merkure 28 dhjetor 2011 Skrapari mundi te marre 1 pike ne takimin udhetues ku u ndesh me Himaren ne takimin qe perfundoi i bardhe 0 - 0. Edhe perse fale kesaj pike Skrapari u rendit me 15 pike ne vendin e 11te, 24 ore me pas, e pikerisht pak caste me pare fitorja e Ilirise me trepikeshin qe i mori sot Elbasanit, e coi Fushe Krujen e futbollit ne 16 pike duke bere qe Skuadra jone vendase te zbrese ne tatpjete ende dhe kapur per kete fund 2011 ne vendin e 12te te klasifikimit ne pike te barabarta me Vloren. Ne daten 11 shkurt 2012 do te ristartoj Kampionati i Kategorise se Pare kete here per 2012.
Corovoda On Line