Incidenti: Grindje ne Qafe te Skraparit. E veshtire te mbash nje Plak Por me e veshtire te zgjidhesh Kryeplak **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Incidenti: Grindje ne Qafe te Skraparit. E veshtire te mbash nje Plak Por me e veshtire te zgjidhesh Kryeplak

Fatjon Kaloci
7.12.11
Nje incident u mesua kete mesjave te pare te Dhjetorit 2011 ne nje lokalitet te Skraparit. Burime jozyrtare folen per nje grindje mes disa personave ne fshatin Qafe. Incidenti mesohet se kishte te bente me perfshirjen ne nje rrahje te me shume se 2 personave dhe se burimi aludoi se mund (hamendesim) te behet fjale per ceshtjen e kryeplakut te fshatit. Po sipas burimit nje person u lendua gjate perleshjeve me grushta nga zenka ne fjale. Incidenti u raportua kete te merkure 7 dhjetor 2011 ndersa ngjarja ka ndodhur ne kete fillim jave.
Corovoda On Line