Incidenti ne Corovode: Permiresohet gjendja e te riut pas incidentit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Incidenti ne Corovode: Permiresohet gjendja e te riut pas incidentit

Fatjon Kaloci
12.12.11
Sikunderse keni qene te shumte ne ndjekjen e nje informacioni te ardhur ne Corovoda Radio On Line pas mesdites se sotme, ku nje shtetas mbeti i plagosur pas nje zenke mes te rinjve, ne keto ore te mbremjes burime (jozyrtare) citojne se fatmiresisht gjendja shendetesore e te riut qe mbeti i plagosur nga nje goditje me thike ne kete incident eshte jashterrezikut. Nje raport i fundit (ne nuk mund t'jua konfirmojne) citoi se i riu u cua ne nje spital rajonal te qarkut (por burimet tona ende nuk kane arritur ta konfirmojne kete) duke u kuruar mbi plagen e marre ne mestrupin e poshtem. Fatmiresisht gjendja shendetesore sipas nje raporti paraqitet me e qendrueshme dhe theksojme jashte rrezikut per jete. Incidenti ndodhi rreth ores 14:35 kete te hene 12 dhjetor 2011 ne nje lokalitetet qendror te qytetit te Corovodes. Raportet thane fillimisht per nje grindje mes disa te rinjve dhe ne grindje e siper njeri prej tyre ka goditur te riun qe mendohet rreth te 27-28 viteve. Pak minuta me vone te riut te mbetur te lenduar i eshte dhene ndiihma e shpejte, dhe ne vend ngjarje shkuan edhe punonjesit e policise. Fillimisht u citua per nje kurim ne spitalin lokal te Corovodes. Corovoda On Line ne pergjigje te nje interesimi maksimal gjate momentit te pare te publikimit te lajmit citon edhe nje here se ne linjen tone editoriale nuk citohen emra personash apo individesh pa nje konfirmim zyrtar te lajmit.
Corovoda On Line. Imazhi Arkiv