Koha: Vranesirat vijojne fundjaven ne Corovode Rreshje deri te merkuren **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Koha: Vranesirat vijojne fundjaven ne Corovode Rreshje deri te merkuren

Fatjon Kaloci
10.12.11
E diela 11 dhjetor do te vijoj te sjelle vranesirat ne Corovode. Per ditet ne vijim Parashikimi meteorologjik per Corovoden parashikon vranesira dhe rreshje shiu. Ne bashkengjitje imazhi satelitor tregon pritshmerine e rreshjeve per te dielen 11 dhjetor 2011. Por le te ndjekim parashikimin per 4 ditet ne vijim ne lokalitetin tone:
E Diele 11 dhjetor 2011

Moti: Gjate gjithe dites do te jete me vranesira
Rreshjet: Pritet te startojne rreth ores 17:00 dhe do te jene te lehta
Temperatura me e ulet: 7 grade celsius
Temperatura me e larte: 15 grade celsius
Shpejtesia Maksimale e Eres: Do te jete 3.9 meter/ sekonde ne drejtimin Jug

E Hene 12 dhjetor 2011
Moti: Kohe e paqendrueshme. Diell, Vranesira dhe rrebeshe shiu
Rreshjet: Do te startojne qe nga ora 10:00 ne forma te lehta fillimish me pas prej ores 14:00 deri ne 19:00 rrebeshe shirash
Temperatura me e ulet: 5 grade celsius
Temperatura me e larte: 15 grade celsius
Shpejtesia maksimale e Eres: 5.2 meter /sekonde ne drejtimin Jug Juglindje

E Marte 13 dhjetor 2011
Moti: Kohe e paqendryeshme rreshje shirash pjesen me te madhe te dites
Rreshjet: Do te nisin qe ne oren 00:01 dhe do te perfundojne rreth ores 16:00 do jene rreshje intesive
Temperatura me e ulet: 5 grade celsius
Temperatura me e larte: 12 grade celsius
Shpejtesia maksimale e eres: 3.9 meter/sekonde ne drejtimin Jug Juglindje

E Merkure 14 dhjetor 2011
Moti: Kryesisht me diell dhe vranesira
Rreshjet: Nuk ka
Temperatura me e ulet: 7 grade celsius
Temperatura me e larte: 14 grade celsius
Shpejtesia Maksimale e Eres: 1.8 ne drejtimin JugLindje

Corovoda On Line