Mbaron 12TA Skrapari mundet ne Corovode 1-2 Fiton Kukesi Ja rezultatet e Takimeve te Javes se 12 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Mbaron 12TA Skrapari mundet ne Corovode 1-2 Fiton Kukesi Ja rezultatet e Takimeve te Javes se 12

Fatjon Kaloci
4.12.11
Ka perfunduar Java e 12 -te e Kategorise se Pare ne Futbollin Shqipetar. Pak minuta me pare perfundoi Skrapari - Kukesi nje loje shume e bukur nga te dyja ekipet. Qe ne Pjesen e Pare Kukesi  do te kalonte ne avantash. Edhe pjesa e dyte tregoi ne rezultat avantazh ku miqte kaluan ne 2 gola. Goli i vetem i Skraparit do te vinte ne minuten e 91 nga Brata duke e mbyllur takimin ne Skrapari 1 - Kukesi 2. Po sot u luajten edhe takimet e tjera te kesaj jave rezultatet e se cilave ishin:
4 dhjetor 2011 JAVA E 12te REZULTATET LIVE SIPAS COROVODA ON LINE LIVE
Skrapari - Kukesi 1/2
Beselidhja - Ada 1/0
Luftetari - Gramozi 4/0
Lushnja - Gramshi 2/0
Butrinti - Iliria 0/1
Burreli - Besa 0/3
Himara - Mamurrasi 2/3
Elbasani - Vlora 2/1
Vijon Luftetari te kryesoj klasifikimin e tabeles se javes se 12te.
Corovoda On Line