Moti: Corovoda me rreshje shiu deri te merkuren. Te Enjten -9 grade Bora e pare? Pritet te Shtunen **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Moti: Corovoda me rreshje shiu deri te merkuren. Te Enjten -9 grade Bora e pare? Pritet te Shtunen

Fatjon Kaloci
18.12.11
Fillim java do te jete serisht me rreshje ne Corovode. Deri te merkuren shiu do te shoqeroj lokalitetin. Rreshjet priten te nisin qe nga mbremja e se dieles dhe do te vijojne intesive deri rreth ores 02:00 te se henes per te vijuar pas mesdites se te henes. Paraditja e se henes do te jete me mot te paqendryeshem. Temperaturat e ores 08:00 te se henes priten te jene maksimalja 8 dhe minimalja -1 grade. rreshjet qe do te nisin qe nga rreth mesdita e se henes do te perfundojne ne mengjesin e se merkures pasi gjithe e marta parashikon rreshje. Edhe te merkuren gjate dites do te kete rreshje por kryesisht moti do te jete me vranesira. POR KUJDES: Te enjten do te ulen ndjeshem temperaturat madje besohet se do te shkohet deri ne -9grade celsius ne oret e pasdites se vone te se enjtes. Moti pasditen e se enjtes do te hapet por temperaturat minus do te jene edhe te premten rreth -7 minimumi ekstrem. Ndonse parashikimi eshte afatgjate dhe fenomene mund te ndodhin, por nga parashikimi i sotem te shtunen ne mbremje pritet bora e pare ne Skrapar qe do te qendroj per pak dite. Keshtu le te shpresojme se Nata e Krishlindjeve 24 dhjetor te zbardh Corovoden ne 25 dhjetor 2011

Corovoda On Line