Perfundon Himara - Skrapari: Barazim 0-0 Ja Rezultatet e Takimeve te Javes se 15 Kategoria e Pare **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Perfundon Himara - Skrapari: Barazim 0-0 Ja Rezultatet e Takimeve te Javes se 15 Kategoria e Pare

Fatjon Kaloci
28.12.11
Ka perfunduar me barazim 0-0 ndeshja mes Himares dhe Skraparit e luajtur kete te merkure 28 dhjetor 2011. Ndeshja u ndoq live nga Corovoda On Line ne linkun e perhershem te trasmetimeve sportive. Me heret gjate javes problemi i pagesave të lojtarëve, i cili u bë shkak për humbjen e Skraparit me Vlorën ka bërë që rreth skuadrës të mblidhen një numër biznesmenësh çorovodas, me banim ose jo në qytetin e tyre, që kanë shprehur dëshirën për të kontribuar. Kanë marrë përsipër që të zgjidhin apo të zbusin sadopak problemet që është duke kaluar skuadra e tyre në këtë periudhë, ku më kryesori është problemi i likuidimit financiar të futbollistëve. Barazimi i sotem e ngjit me nje pike Skraparin ne pike te barabarta me Vloren 15 pike. Luftetari dhe Kukesi kryesojne klasifikimin pas Javes se 15te ndonse kane nje ndeshje me pak. Po Sot u luajten edhe 7 nga 8 takimet e tjera te Kategorise se Pare:
 
JAVA E 15te KATEGORIA E PARE 28 Dhjetor 2011
HIMARA - SKRAPARI 0 - 0

GRAMSHI - BESA 0 - 0

ADA - BUTRINTI 2 - 0

KUKESI - LUSHNJA 3 - 1

MAMURRASI - LUFTETARI 0 - 1

VLORA - BESELIDHJA 0 - 0

GRAMOZI - BURRELI 1 - 0


ILIRIA - ELBASANI DO TE LUHET 29 DHJETOR 2011
Corovoda On Line 28-12-2011