Saktesohen Dyshimet: Shqiperia ne zgjedhje te parakohshme Zgjedhjet: Ne 2012 citoi Prifti **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Saktesohen Dyshimet: Shqiperia ne zgjedhje te parakohshme Zgjedhjet: Ne 2012 citoi Prifti

Fatjon Kaloci
5.12.11
"Zgjedhjet do jene me shpejt se 2013. Zgjedhjet do jene ne 2012.  Kjo qeveri nuk do ta shtyje dot me gjate. Zgjedhjet do t’i fitoj opozita. Nuk besoj se ka një shumice shqiptaresh qe duan te vazhdojnë dhe për 4 vjet te tjerë agoninë qe po jetojmë nen Sali Berishën. Berisha e ka talent qe sa here ka pushtetin, e sjell Shqipërinë ne buze greminës."
 Sikunderse shume zera brenda kampeve politike kane cituar me heret, sot vjen edhe deklarata me e drejtperdrejte per kete fakt. Ish Ministri i Energjise Dritan Prifti dha deklaraten ne fjale ne nje prej mediave elektronike Tema On Line. Ne nje interviste eksluzive per Tema Prifti citoi disa nder zhvillimet aktuale dhe te pritshme te politikes shqipetare.
Corovoda On Line