Vleresohet aktorja Meryl Streep. Presidenti amerikan Barack Obama ben pritje ne Shtepine e Bardhe **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Vleresohet aktorja Meryl Streep. Presidenti amerikan Barack Obama ben pritje ne Shtepine e Bardhe

Fatjon Kaloci
6.12.11
Presidenti amerikan Barack Obama beri nje pritje ne Shtepine e Bardhe per 5 me te vleresuarit e Qendres Kennedy per mirenjohje per karrieren e tyre artistike mes te cileve dhe aktorja e famshme Meryl Streep. Lista e 5 me te vleresuarve ne edicionin e 34 te ketij kompeticioni pervec Meryl Streep ka edhe  emrat e njohur si kengetarja Barbara Cook, Kompozitori Sonny Rollins, kengetari dhe Kompozitori Neil Diamond. Obama i priti ne nje takim paraprak 5-shen e vleresuar per karrieren artistike ne parapritje te ventit Gala qe do te trasmetohet nga rrjeti CBS ne 27 dhjetor 2011 nga Washingtoni. Ne ceremoni do te marrin pjese edhe pjesetare te familjes Kennedy si Vicky Kennedy, (e veja e senatorit Edward Kennedy) dhe Jean Kennedy Smith dhe Caroline Kennedy. Qendra Kulturore Kennedy vlereson keshtu 5 artistet e medhenj per kete edicion 2011 te cilet kane dhene nje kontribut te madh per jeten kulturore te kombit amerikan ne gjithe boten.
Corovoda On Line