Corovoda nen minus. Temperaturat e ulta do te vijojne edhe per 6 ditet ne vijim Nxenesit: Ne klasa shume ftohte **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovoda nen minus. Temperaturat e ulta do te vijojne edhe per 6 ditet ne vijim Nxenesit: Ne klasa shume ftohte

Fatjon Kaloci
10.1.12
Temperaturat e ulta 2012 ne gjithe Shqiperine e ketij janari duket se do te vijojne edhe ne ditet ne vijim. Probleme te motit karakterizuar nga temperatura te ulta, do te vijojne me ftohtesi ne Corovode per te pakten edhe 6 ditet ne vijim. Edhe perse jo zyrtarisht, probleme jane shfaqur sidomos tek nxenesit e shkollave qe me gjithe ngrohjen e pershtatur me dru zjarri ne klasa ambjentet nuk ngrohen mjaftueshem. Ndonse nuk ka nje vendim zyrtar por me heret nga Tirana mediatike u njoftua se nese temperaturat e ulta do te vijojne ne Shqiperi Procesi mesimor mund te pezullohet, por kjo ende e pa konfirmuar. Sipas Corovoda On Line per 7 ditet ne vijim temperaturat minimale do te luhaten nga - 4 deri ne 0 grade. Keshtu sherbimi meteo lokal parashikon qe te merkuren 11 janar 2012 temperatura me e ulet ne Corovode te jete -1grade celsius ndersa me e larta 5 grade. Ne bashkengjitje blogu i vetem lokal informacional ju jep parashikimin e shkurter per 6 ditet ne vijim:
E merkure 11 janar 2012: Temp/minimale= -1 g.C Temp/maksimale = 5g.C Moti= DIELL
E enjte 12 janar 2012: Temp/minimale= -2 g.C Temp/maksimale = 7g.C Moti= DIELL
E premte 13 janar 2012: Temp/minimale= 0 g.C Temp/maksimale = 9g.C Moti= DIELL, RE, rreshje ne Mbremje
E shtune 14 janar 2012: Temp/minimale= -1 g.C Temp/maksimale = 9g.C Moti= rreshje ne mengjes, RE,DIELL
E diele 15 janar 2012: Temp/minimale= -3 g.C Temp/maksimale = 5g.C Moti= DIELL
E hene 16 janar 2012: Temp/minimale= -4 g.C Temp/maksimale = 6g.C Moti= DIELL
E marte 17 janar 2012: Temp/minimale= -1 g.C Temp/maksimale = 5g.C Moti= DIELL
Ju kujtojme ky eshte nje parashikim meteo afatgjate, 7 ditor dhe ndryshimet ne meteo lokal i referohen ores 11:00 e marte 10 janar 2012
Corovoda On Line 10-janar - 2012 Imazhi Temperaturat te merkuren ne Europe