Corovoda: Neser dita me e ftohte -7grade ne Corovode. Nga e enjtja ne mbremje shira pa pushim **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovoda: Neser dita me e ftohte -7grade ne Corovode. Nga e enjtja ne mbremje shira pa pushim

Fatjon Kaloci
16.1.12
16.01.2012 E nesermja 17 janar 2012 ne Corovode pritet te jete nje nder ditet me te ftohta. Sherbimi lokal meteo per Corovoden parashikon qe neser temperaturat te jene teper te ulta. Me larta per te marten do te jete 3 grade ndersa gjithe paraditja do te rregjistroj temperatura ne vleren me te ulet -7grade celsius. Edhe perse moti do te jete me diell deri te enjten temperaturat nuk do ti ndahen minusit ne vleren e ulet. Te merkuren 18 janar temperatura me e larte ne Corovode do te jete 5 grade celsius ndersa me e ulta -4. Te enjten 19 janar temperatura lokale me e larte do te rregjistrohet 6grade celsius ndersa me e ulta -3. Nga e enjtja ne mbremje priten te nisin rreshjet pa pushim deri me se paku te henen e ardhshme por do te kemi nje rritje temperaturash.
Te premten 20 janar 2012 ne Corovode priten te bihen shira te lehte ne sasi rreshje 7.8 mm Temperaturat me e ulta do jete 3 grade me e larta 7 grade celsius. Shirat do te vijojne edhe te shtunen 21 janar 2012 me nje sasi rreshjesh ne Corovode 26.2 mm ndersa temperaturat do te jene me e larta 8 dhe me e ulta 6 grade celsius. Te dielen e pritshme te 22 janarit 2012 ne Corovode do te kemi serish rreshje ne sasi 18.8mm temperaturat do pesojne nje ulje me e larta do jete 6 me e ulta 4 grade celsius.
Corovoda On Line