Durim Brata: Lojtari i Vitit per 2011 Nje prej golashenuesve me te mire te Kategorise se Pare **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Durim Brata: Lojtari i Vitit per 2011 Nje prej golashenuesve me te mire te Kategorise se Pare

Fatjon Kaloci
2.1.12
Me plot 7 gola, nje prej emrave te fiksuar tashme ne statistikat e futbollit te kompeticionit te Kategorise se Pare sezoni 2011 - 2012, per kete pjese te pare eshte padyshim per vendasit kapiteni i Skraparit, Durim Brata. 23 vjecari figuron gjithashtu edhe ne listen e golashenuesve me te mire te kesaj Kategorie per 2011. Blogu Corovoda On Line i vetmi qe mbulon Rezultatet Live te Kesaj Kategorie ne linkun e dedikuar ku tashme rregjistrohen te pakten per 2011 mbi 9 000 klikime ne arkivin sportiv nxjerr edhe ndeshjet e ketij kompeticioni dimeror 2011 ku autoresia e golit per Skraparin ka qene nen "firmen" Made in Skrapari, by Brata:
Skrapari - Beselidhja 2 -1 (Te dy golat per Skraparin nga Brata)
Skrapari - Iliria 2 - 1 (Te dy golat per Skraparin nga Brata)
Skrapari - Gramozi 3 - 0 (Goli i dyte per Skraparin nga Brata)
Skrapari - Kukesi (Goli i vetem per Skraparin nga Brata)
Mamurrasi - Skrapari 1 - 1 (Goli i vetem per Skraparin nga Brata)
Corovoda On Line dhe Fan Page ne Facebook "Skrapari Futboll Klub"