E premtja sjell rreshjet ne Corovode: Parashikimi meteo deri ne fundjaven e pare te 2012 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

E premtja sjell rreshjet ne Corovode: Parashikimi meteo deri ne fundjaven e pare te 2012

Fatjon Kaloci
5.1.12
Ndersa nga kjo fundjave temperaturat ne vlerat minimale do te shkojne ne minus, Corovoda e se nesermes 6 janar 2012 do te jete e dominuar nga rreshjet e shiut.Qe nga kjo e enjte rreshjet do te nisin pas 22:00 me intesivisht ndersa nuk perjashtohet mundesia e rreshjeve te lehta te shirave ne harkun kohor 15:00 - 17:00 te kesaj te enjte 5 janar 2012.
E premtja 6 janar 2012 qe prej ores 00:00 deri ne 17:00 do te jete me rreshje shiu ne Corovode ndersa temperaturat pas mesdites se neserme ne vlerat minimale do te luhaten nga -1 deri ne -7 grade ndersa pas mesdite vlerat maksimale te temperatures do te luhaten nga 2 deri ne 7 grade celsius. Ne oret e mbremjes shpejtesia e eres pritet te jete 6.8 meter per sekonde (rreth ores 20:00) dhe era do te fryj me drejtimin veri - veriperendim. Pas ores 17:00 moti pritet te kthjellohet. Te shtunen 7 janar 2012 moti do te jete me vranesira nuk do te kete rreshje shiu, por temperaturat do te pesojne nje ulje. Temperaturat lokale ne Corovode te shtunen ne vleren maksimale do te luhaten nga -1 deri ne 5 grade celsius, ndersa temperaturat minimale gjate te shtunes do te jene nga -2 deri ne -8 grade celsius. Te dielen 8 janar 2012 temperaturat do te pesojne nje rritje te lehte. Dita do te jete kryesisht me diell deri rreth 18:00 ku priten te startojne rreshje te lehta shiu.
Corovoda On Line - 5-janar -2012