Emerohet Drejtuesi i Ri i Bluve per Qarkun e Beratit. Ndryshime ne Rendin Rajonal **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Emerohet Drejtuesi i Ri i Bluve per Qarkun e Beratit. Ndryshime ne Rendin Rajonal

Fatjon Kaloci
10.1.12
Burime per Corovoda On Line mesuan se rreth mesdites se sotme e marte 10 janar 2011 eshte bere emerimi i Krye Uniformave Blu te Qarkut. Ende nuk jane bere te ditura ndryshimet e reja ne nivel hierarkik. Edhe perse informacioni zyrtar ende nuk ka mberritur mesohet nga burime se Ajet Ibro u emerua ne kete funksion. Vetem kater dite me pare ne 6 janar 2012 Ajet Ibro, nga Drejtor i Drejtorisë së Administratës në Departamentin e Kufirit, u njoftua ne media se u emërua këshilltar i drejtorit të Përgjithshëm të Policisë. Ndersa nga sot 10 janar 2012 (theksojme se informacioni eshte nga burime te Corovoda On Line dhe jo zyrtar ende) eshte emeruar ne Drejtorine e Policise se Qarkut tone.
Ish Drejtuesi i Drejtorise se Policise se Qarkut Berat mesohet se eshte emeruar ne nje tjeter funksion ne nje qytet jug lindor te Shqiperise. Prej mese 10 ditesh ne nivel kombetar disa ndryshime kane paraprire emerime dhe pozicionime te reja ne Uniformat blu te Shqiperise. Informacioni eshte ende i pakonfirmuar zyrtarisht.
Corovoda On Line - 10- janar - 2012