Londer: Sopranoja Shqiptare Ermonela Jaho triumfon me La Traviata ne Royal Opera Covent Garden **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Londer: Sopranoja Shqiptare Ermonela Jaho triumfon me La Traviata ne Royal Opera Covent Garden

Fatjon Kaloci
3.1.12
Nje tjeter triumf per sopranon shqiptare me origjine nga Skrapari, Ermonela Jaho ndodhi dje ne mbremje ne kryeqendren Britanike, ne Londer. La traviata u shfaq dje ne 02 janar 2012 nen zerin e fuqishem te Ermonela Jaho njeheresh e klasifikuar e dyta si personaliteti i vitit 2011 ne Corovoda On Line Sondazh.
Po sot shtypi britanik ne faqet kulturore fliste per suksesin e Shqiptares me shfaqjen e luajtur dje ne Royal Opera Covent Garden. Ne numrin e sotem nder te tjera The Independent shkruante: " Tre vite me pare sopranoja shqiptare Ermonela Jaho ishte thuajse e panjohur ne Britani." Po ashtu shume media te tjera britanike percollen emocionin e larte te eventit te djeshem. Me dhjetra e dhjetra urime ne fan page zyrtar te Sopranes Ermonela Jaho jepnin gjate dites se sotme urimet dhe emocionet e shfaqjes se djeshme ne Londer.
Corovoda On Line 03- janar 2012