CNN. Nje speciale per filmin me protagoniste Historine e Nje Shqiptareje "The Price of Sex" **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

CNN. Nje speciale per filmin me protagoniste Historine e Nje Shqiptareje "The Price of Sex"

Fatjon Kaloci
23.3.12
Central News Network apo i njohur ndryshe si CNN nje nder skermat me te fuqishem televiziv ne versionin online publikon nje speciale mbi filmin me te ri te quajtur The Price of Sex - Cmimi i Seksit duke rrefyer historine e ngjarjeve. Filmi jep historine e nje vajze 12 vjecare qe jetonte ne nje fshat ne Shqiperi e cila u nuk u kthye me ne shtepi per ti thene te emes lamturmire ndersa u largua me nje Makine ngjyre te kuqe mitsubishi te se shokut te saj. 12 vjecarja u cua ne Itali nga i dashuri i saj i cili i thote se duhet te prostituonte per te. Filmi jep me pas torturen fizike qe i bente i dashuri duke e lenduar me nje thike ne gjurin e saj ne menyre qe te bindej te prostituonte dhe ku i blinte veshje ne menyre qe vogelushja te dukej si 18 vjec. Familja e morri vesh se vajza ishte bere prostitute dhe se nuk i sillte asnje te ardhur familjes se saj. Vajza u trafikua fillimisht ne Itali e me pas ne Belgjike.Ne film flitet edhe per histori te tjera te vajzave te trafikuara nga vende te ndryshme. Filmi i llojit Dokumentar i metrazhit te gjate kete te premte ka premieren ne Britani ne eventin Human Right Watch Film Festival qe do te jete deri ne daten 25 mars 2012 dhe do te mbahet ne Londer.
Corovoda On Line