Futbolli. Portieri i Skraparit perfshihet ne Formacionin me te keq te ketij sezoni **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futbolli. Portieri i Skraparit perfshihet ne Formacionin me te keq te ketij sezoni

Fatjon Kaloci
21.3.12
Sipas te perditshmes sportive Panorama Sport Portieri i Skraparit Spiraj eshte perfshire ne 11 me te keqe te Kategorise se Pare te bere publike nga ky mediacion sportiv. E perditshmja ne numrin e djeshem publikoi paralelisht edhe Formacionin me te mire deri tani ne kete faze kompeticioni kur duhen edhe pak me shume se 10 ndeshje drejt fundit te tij. Por fatkeqesisht Skrapari nuk ekziston tek ky formacion. Ne ndeshjen e se shtunes Skrapari Shenoi dy gola por njerin ne porten e tij duke e bere autogolin favor per Butrintin qe keshtu doli i kenaqur me 1 pikshin e barazimit nga Corovoda. Por ne vazhden sportive Te henen u luajt edhe takimi i fundit i javes se 20te te Kategorise se Pare mes Vlores dhe Beses kur kjo e fundit fitoi 0-3. Renditja ne vijim jep situaten e deritanishme:
Renditja Java e 20te Kategoria e Pare
1. Luftetari 50 pike
2. Kukesi 41 pike
3. Lushnja 40 pike
4. Besa 39 pike
5. Beselidhja 38 pike
6. Elbasani 32 pike
7. Gramshi 28 pike
8. Butrinti 26 pike
9. Ada 25 pike
10.Mamurrasi 25 pike
11.Burreli 24 pike
12.Iliria 21 pike
13.Skrapari 17 pike
14.Gramozi 17 pike
15.Vlora 16 pike
16.Himara 10 pike
Corovoda On Line Imazhi Kortezi Panorama Sport