Meteo: Pasditja me shi ne Corovode. Java qe vjen vetem Diell ne lokalitet por temperaturat do te ulen **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Meteo: Pasditja me shi ne Corovode. Java qe vjen vetem Diell ne lokalitet por temperaturat do te ulen

Fatjon Kaloci
25.3.12
Duke nisur nga ora 14:00 e kesaj te diele, shirat te vazhdueshem do te shoqerojne pasditen e Corovodes deri ne oren 19:00 tregon parashikimi meteo i sherbimit te Corovoda On Line Me intesive rreshjet do te jene rreth ores 16:00 ndersa ne mbremjen e nderrim diteve temperaturat do te bien nga vlera maksimale deri ne 11 grade. Temperatura me e larte e dites u rregjistrua ne oren 13:00 ne Corovode ne 19 grade celsius. Java ne vijim do te jete me mot te kthjellet dhe nuk do te kete fenomene por vec nje diell te nxehte ne Corovode. Te henen era ne oren 16:00 do te kap shpejtesine 3.6 meter per sekonde ndersa me larta e temperaturave do te jete 19 ndersa me e ulta do te rregjistrohet ne oren 23:00 ne 8 grade. Te marten temperaturat do te pesojne nje ulje ne 2 grade ne vleren maksimale priten te jene 17 grade. Edhe te merkuren temperaturat do te ulen me nje grade Moti do te jete me diell gjithe javes ne vijim ne lokalitetin tone.
Corovoda On Line