Skrapari me trainer te ri. Ekipi i Futbollit do te survejohet nga Bano **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapari me trainer te ri. Ekipi i Futbollit do te survejohet nga Bano

Fatjon Kaloci
21.3.12
Artan Bano eshte emri i ri qe pritet te shoqeroj edhe per 9 ndeshjet e radhes Skraparin ne Kategorine e Pare. Kur mbeten edhe 10 ndeshje nga fundi i kompeticionit te rregullt, te shtunen Skrapari do te udhetoj per te luajtur takimin e radhes me Burrelin kete here. Drejtuesit e ekipeve te moshave te Skraparit do te drejtojne kete ndeshje pasi Bano pritet te filloj nga puna ditet e para te javes se fundit te marsit. Po ashtu Durim Brata rimerr statusin e Kapitenit te Skuadres ndersa disa lojtare te perjashtuar nga drejtuesit e meparshem mendohet se do te rikthehen ne ekip. Te shtunen Burreli - Skrapari pritet te jete nje sfide kryesore per javet ne vijim. Ndeshja e pare e ketij sezoni mes ketyre dy skuadrave qe u luajt ne Corovode perfundoi ne barazimin e bardhe 0 - 0 kur ate kohe luhej java e peste e kompeticionit 2011-2012. Ne fillim te sezonit 2011-2012 Skrapari pretendonte permes Edmond Dalipit atekohe se do te renditej tek 6tja me e mire por aktualisht pozicionimi ne tabele e liston ate ne 6tcen me te keqe te kategorise. Gjithesesi ka ende sfida.
Corovoda On Line