Skrapari zhytet ne humbje. Skrapari - Besa perfundoi 0:1 Tekniket e rinj mesa duket mesojne Autogolin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Fatjon Kaloci
31.3.12
Kane perfunduar minutat e takimit te nisur ne 15:00 te kesaj te shtune 31.03.2012 mes Skraparit dhe Beses. Takimi i vlefshem per javen e 22te nisi me nje 45minutesh dritherues pasi uraj permes nje autogoli gjate kesaj pjese i dhuroi Beses avantazhin gjate kesaj pjese. Ishte Duraj qe ne minuten e 5te te pjeses se pare shenoi ne porten e tij. Pjesa e pare u mbyll me rezultatin 0-1 ne ndeshjen qe u luajt ne Corovode. 45 minutat e pjeses se dyte nuk ndryshuan rezultatin. Ne minutat e 85 tifozeria vendase e Skraparit e irrituar u nderfut ne fushe me objekte te hedhura  ndersa ndeshja u pezullua per 6 minuta. U desh nderhyrja e forcave te rendit qe te vijoj takimi qe u mbyll me fitoren e Beses. Po sot u luajten edhe takimet e tjera te Kategorise se Pare. Rezultatet e plota si me poshte: