Agon i pari Model nga Skrapari Eraldo Musabelliu Nje krenari me shume **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Agon i pari Model nga Skrapari Eraldo Musabelliu Nje krenari me shume

Fatjon Kaloci
1.4.12
Me ende 21 vite ne shpatulla, i lindur ne 13 korrik 1990 ne Corovode te Skraparit Eraldo Musabelliu eshte emri me i ri i krenarise se Skraparit. Aktualisht lojtar i formacionit te Gramozit ne Kategorine e Pare te Futbollit Shqiptar per kete ekip gjate ketij sezoni 2011-2012 ai luan ne rolin e sulmuesit. Por pervec sportit nje tjeter interes per Eraldon eshte modelingu. Te qenit imazh publik jo vetem permes fushes se gjelber por edhe imazheve te tabloideve, Musabelliu i larguar ne moshe shume te vogel nga Skrapari ne shtetin fqinj Greqi me familjen e tij do te shnderroj me pas ne nje ikone modelingu. Imazhi i pare mediatik qe do te joshte edhe me te riun perfaqesues te Modelingut drejt kesaj bote ishte nje reviste periodike shqiptare qe botohej ne Greqi. Por ne fundjaven qe lame pas Eraldo do te ishte pjese e formatit televiziv Agon ne Albanian Screen, nje stacion televiziv satelitor shqipetar. Nen etiketen Mes Modes dhe Futbollit minutat e mengjesit kishin te ftuar Eraldon i cili foli per  eksperiencen e tij nen dilemen e bukur te dy deshirave sportit dhe modeling. Vetem pak ore me pare ne rrjetin social Facebook Eraldo do te pershendeste Skraparin permes nje komenti sic mund ta ndiqni ne imazh. Imazhi ne bashkengjitje eshte nje montazh me planet e trasmetuara nga Agon ne Albanian Screen.
Corovoda On Line