Denohet Skrapari. Disiplina e FSHF asnje ndeshje ne Corovode per 8 jave. Hiqen 3 pike **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Denohet Skrapari. Disiplina e FSHF asnje ndeshje ne Corovode per 8 jave. Hiqen 3 pike

Fatjon Kaloci
19.4.12
Pas incidenteve te se merkures ne Corovode ndersa vetem 43 minuta loje u bene ne Corovode ne takimin Skrapari - Ada qe ne ate kohe kishte rezultatin 1-1, dhe incidente perfshine pankinat, Komisioni i Disiplines ne mbledhjen e kesaj te enjteje 19 prill 2012 sic pritej ndeshkoi Skraparin. Sipas vendimit te Sotem, Per 8 Ndeshje rresht Skrapari nuk do te lauj asnje ndeshje ne Corovode. Gjithashtu qe eshte edhe me e renda, Skraparit i hiqen 3 pike nga klasifikimi aktual duke zbritur ne 15 pike nga 18 qe ishte. Ndeshja  (e cila nuk mbaroi ) u fitua ne tavoline 3:0 ne Favor te Ades. Po ashtu nje zyrtar i Skraparit A.K. u denua me 8 ndeshje pezullim nga aktiviteti. Tifozeria vendase u distancua menjehere nga ngjarjet e se merkure 18 prill 2012, dhe eshte ajo me e goditura nga keto veprime, ku te mendosh se per nje vit plote ne cdo sfide, tifozet mbeshteten ne cdo sfide lojtaret e Skraparit qe tashme po dergjet fundit te ketij sezoni vendit te fundit. Ndersa kur filloi ky sezon 2011 - 2012 u premtua se Skrapari do te renditej ne 6ten me te mire te Kategorise se Pare, zhgenjimi i premtimeve politike mesa duket do te jete i radhes edhe per Skraparin qe rrezikon daljen nga Kategoria e Pare.
Corovoda On Line