Kategoria e Pare: Neser Skrapari - Mamurrasi por jo ne Corovode. Skrapari zbret ne 12 pike **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kategoria e Pare: Neser Skrapari - Mamurrasi por jo ne Corovode. Skrapari zbret ne 12 pike

Fatjon Kaloci
27.4.12
Te enjten 26 Prill 2012 Komisioni i Disiplines i FSHF lidhur me mosparaqitjen e Skraparit ne takimin e javes qe lam pas mes Kukesi Skrapari pervec se i dha Kukesit (sipas rregullores) 3 pikeshin ne Tavoline per mosparaqitje te Skraparit, ndeshkoi Skraparin edhe duke i hequr 3 pike nga renditja. Kjo do te thote se Skrapari do te zbres ne takimin e radhes kundrejt Mamurrasit me vetem 12 pike. Skrapari iu rikthye Kampionatit pasi sipas drejtuesve, Mesazhi u morr pas qendrimit per lojera te kompromentuara ne Kategorine e Pare. Do te kete ndryshime ne formacionin baze dhe mendohet se emrat e te rinjve do te debutojne ne takimin e radhes kundrejt Mamurrasit. Takimi i pare mes dy skuadrave brenda ketij sezoni u luajt ne Mamurras, ku te dyja ekipet ne 10 dhjetor 2011 siguruan barazim asokohe ne 1 me 1. Takimi do te luhet neser, e shtune 28 prill 2012 ne oren 16:00
Corovoda On Line - Corovoda On Line do te jete neser me rezultatet ne kohe reale