Koordinata X. Takimi i veshtire i Edi Rames ne Corovoden e 2008. Incidenti **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Koordinata X. Takimi i veshtire i Edi Rames ne Corovoden e 2008. Incidenti

Fatjon Kaloci
28.4.12
Koordinata X, rubrika me e ndjekur e historikut te ngjarjeve te Skraparit, kete here ndalet ne nje tjeter parameter te ngjarjeve me pikante ne lokalitet. Jemi ne vitin 2008 ne Corovode. Ishte takimi i pare i Edi Rames si kreu i Socialisteve shqipetare dhe ne ate kohe edhe kryebashkiaku i Tiranes takim qe do te mbahej ne Corovode ne vigjilje te zhvillimeve te mepastajme politike ne Shqiperi. Ne oret e para tepasdites ne sallen e kinemase Tefik Lapani ne Corovode do te niste nje takim me perkrahesit e ardhur edhe nga fshatrat e afert. Por per pak momente paniku mbertheu sallen e mbyllur te Corovodes brenda se ciles ndodheshin me qindra persona. Ndersa persona po synonin prishjen e takimit gjate fjales se Rames, ne Corovoden e asaj kohe, nje zhurme e fuqishme shperthimi do te prishte takimin e pare te Rames ne Corovode. Nje shashke, do te ndizej ne salle dhe zhurma dhe tymi do te perhapnin per disa momente veshtiresine e mbajtjes se aktivitetit. Kjo ishte perballja e pare e Edi Rames ne Corovode. Qe prej zgjedhjes ne Krye te Partise Socialiste, Rama ka vizituar zyrtarisht nen kete sigel vetem 3 here Corovoden deri ne kete fund prill 2012. Ngjarja ne fjale u publikua edhe ne disa media te ndryshme ne Shqiperi e atyre koheve.
Corovoda On Line