Nje tjeter website i shtohet Skraparit Zyrtar. Spitali Corovode ne website te ri **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Nje tjeter website i shtohet Skraparit Zyrtar. Spitali Corovode ne website te ri

Fatjon Kaloci
23.4.12
Nje tjeter website i eshte shtuar institucioneve te pakta qe operojne ne Skrapar ne sherbimin online. Me heret permes rotoreve te kerkimit eshte Spitali Skrapar qe i shtohet listes se pak institucioneve qe kane nje adresar ne internet. Edhe perse qe me heret ne nivel kombetar ka nisur ky projekt, ajo qe eshte e veshtire te kapesh ne keto website jane informacionet mbi ngjarje te ndryshme te cilat nuk gjejne azhornim. Ngjarja e nje dite me pare mbi vdekjen e nje shtetasi ne Bigaz te Skraparit per shembull, kur zgjon nje vemendje te larte sociale nuk gjen nje reagim zyrtar mbi disa te dhena qe mund te jepeshin nga ky institucion, kur mundesia jepet pra ka nje akses per te shperndare nje informacion zyrtar. Me teper si nje faqe qe ka thjesht disa te dhena ku institucionet e pakta qe kane kete sherbim i bejne nje auto kenaqesi vetes me nje numer postimesh qe me se shumti i referohen karakterit institucional organizativ, per raporte me ndjeshmeri ne komunitet apo informacione te tjera keto mbeten thjesht nisma qe nisin por pa shume informacion duke i kthyer ne formate klishe elektronike. Edhe perse ne 2012, Skrapari eshte e veshtire te kete ne eficense faktorin "Trasparence" ndaj Komunitetit apo Medias se paket qe operon ne kete qark. Gjithesesi kjo nisem vlen te pershendetet dhe imazhi ne Bashkengjitje qe Corovoda On Line, i vetmi blog jo zyrtar qe azhornon me informacione te ndryshme mbi disa nder ngjarjet qe ndodhin ne lokalitet. Edhe nje here duam te specifikojme qe informacionet jane jozyrtare ne bolun tone por kjo, nevojshmeria per informim nuk ka stepur qindra persona deri me tani te nashkepunojne me ne ne dhenien e nje raporti qe mesa duket nga ente zyrtare do te vijoj te mungoj. Shkrimi i fundit ne websitin ne fjale rezulton ne 26 dhjetor 2011
Corovoda On Line