Perfundon Java e 23te Kategoria e Pare "Si gjithnje" Skrapari mundet Iliria - Skrapari 3-1 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Perfundon Java e 23te Kategoria e Pare "Si gjithnje" Skrapari mundet Iliria - Skrapari 3-1

Fatjon Kaloci
4.4.12
Sapo ka perfunduar e merkura e Futbollit te kategorise se pare, ku Skrapari u rrah serisht kete here ne Fushe Kruje. Pjesa e pare e takimit qe nisi ne oren 16:00 te kesaj te merkure 4 prill 2012 perfundoi me rezultatin 3-1 ne favor te Ilirise. Goli per Skraparin gjate kesaj pjese u be nga Koreshi, ne momentin kur nje drite shprese u ndez pasi rezultati shkoi ne 2-1. Por ne Minuten e 40te vendasit e Ilirise e cuan rezultatin ne 3. Pjesa e dyte nuk dha asnje ndryshim duke ruajtur rrjetat respektive ne 3 - 1. Po sot u luajten edhe takimet e tjera te kesaj jave te 23te te Kategorise se Pare. Corovoda On Line ne Linkun e perjavshem te trasmetimit Live te Rezultateve mbuloi edhe kete jave goleade ne Kategorine e Pare ku rezultatet ishin:
JAVA e 23te KATEGORIA E PARE 
Iliria - Skrapari 3 - 1
Besa - Beselidhja 1 - 0
Burreli - Luftetari 2 - 0
Butrinti - Lushnja 0 - 3
Ada - Mamurrasi 1 - 0
Gramozi - Vlora 1 -0
Gramshi - Himara 0 - 0
Kukesi - Elbasani 3 - 1

Corovoda On Line