Polican, 3 muaj pa marre rrogat Punetoret e Kombinatit 100 dite pa leke **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Polican, 3 muaj pa marre rrogat Punetoret e Kombinatit 100 dite pa leke

Fatjon Kaloci
16.4.12
Rreth 240 persona punonjes ne Kombinatin Ushtarak te Policanit prej muajsh nuk kane marre pagat. Reparti i dikurshem i prodhimeve te pajisjeve ushtarake, tashme prej vitesh po merret me demontimin. Edhe perse procesi i demontimit vijon punonjesit gjithnje mbeten ne shpresen se pagat e afro 3 muajve do te merren se shpejti. Kombinati ne Polican eshte nje prej pikave kryesore ku mbeshtet punesimi ne qytetin e Policanit. Mediatiku Telegraf ishte ajo qe pak dite me pare ngriti shqetesimin ndersa situata ende nuk ka ndryshuar.  Nje vit me pare i njejti problem i mospageses u be shkak qe shume te punesuar sezonal ne kete kombinat te mos ishin me pjese e punes.
Corovoda On Line