Portieri i Kombetares Shqiptare Sajmir Ujkani Operohet. Jashte fushe 2 muaj **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Portieri i Kombetares Shqiptare Sajmir Ujkani Operohet. Jashte fushe 2 muaj

Fatjon Kaloci
4.4.12
Portieri i Kombetares shqipetare Saimir Ujkani u operua me sukses mengjesin e sotem prane klinikes San Gaudenzio beri te ditur pak minuta me pare klubi i Novares me te cilen luan shqipetari. Lajmi u shkrua ne websitin e ketij klubi. Ujkani u operua ne dore, dhe operacioni ndonse u realizua me sukses do ta mbaj larg fushes shqiptarin per te pakten 2 muaj. Portieri i Kombetares pesoi nje frakture ne pellemben e dores se djathte dhe operacioni u be edhe duke u perdorur fije metalike Kirschner qe perdoren ne kirurgjine ortopedike. Ne oret e vona te kesaj mbremje 4 prilli 2012 pritet te dali nga klinika. 23 vjecari ka lindur ne Shqiperi por mban edhe shtetesi belge dhe eshte fanella e pare e kombetares shqipetare.
Corovoda On Line