Prokuroria e Beratit nis Hetimet Pas incidentit te se dieles ne Bigaz, Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Prokuroria e Beratit nis Hetimet Pas incidentit te se dieles ne Bigaz, Skrapar

Fatjon Kaloci
25.4.12

Prokuroria e Qarkut Berat nisi hetimet pas vdekjes pas shperthimit te nje diegoreje ne duart e nje shtetasi 42vjecar F.D, i cili humbi jeten ne rrethinat e Repartit Ushtarak 4303/2 ne Bigaz te Skraparit. Sipas News 24 Prokuroria e Beratit nisi hetimet pas nje ankese te disa banoreve lokale te zones. Pistat mbi te cilat do te hetohet minimalisht do te jene dy. Se pari do te investigohet nese materiali shperthyes i referohej 1997 si material te mbetur prej asaj kohe atje. Ndersa pista e dyte do ti referohet zbatimit te rregullave ne detyre te personave te ngarkuar per demontim. Nje vit me pare ne 28 Prill 2011, nje ushtarak humbi jeten gjate demontimit ndersa 3 ushtarake te tjere u plagosen nga ky incident.
Corovoda On Line