Shqiptari shpallet Kampion Bote. Agron Xhila fiton titullin WBC **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Shqiptari shpallet Kampion Bote. Agron Xhila fiton titullin WBC

Fatjon Kaloci
9.4.12
Agron Xhila u shpall kampion per peshat deri ne 91 kilogram (per boksieret e rinj) duke fituar titullin WBC. I lindur ne Struge, Maqedoni, shqiptari nje nate me pare u shpall kampion pas sfides 9 raundeshe kunder kenianit Peter Omond. E pikerisht ne raundin e 9, nje goditje Knock Out e la kete te fundit ne tapet duke siguruar fitoren e radhes per shqiptarin. Xhila ka fituar nje sere eventesh per boksieret e rinj deri ne 24 vjec. Ne 16 ndeshje te luajtura ai ka siguruar deri me tani 15 fitore ( 11 prej te cilave me Knock Out) dhe vetem nje humbje. Eventi u mbajt ne Elzach, nje lokalitet ne Gjermani.
Corovoda On Line