Skrapar. Shperthen Granata. Vdes ne syte e femijes 12 vjecar. Ngjarja: Ne Bigaz **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar. Shperthen Granata. Vdes ne syte e femijes 12 vjecar. Ngjarja: Ne Bigaz

Fatjon Kaloci
22.4.12

Nje shtetas me inicialet F.D. mbeti i vdekur mengjesin e kesaj te diele 22 Prill 2012 ne Skrapar. Ngjarja ndodhi prane repartit ushtarak te Bigazit Nr. 4303/2 pak kilometra larg Corovodes. Babe e bir po tentonin te mblidhnin hekurishte per ti shitur per skrap per te mbledhur disa para nga shitja e tyre. Ndersa po mblidhnin disa materiale metalike prane nje vendi ku behet demontimi i armatimit luftarak te vjeter ne afersi te Bigazit, nje granate mesa duket e pacaktivizuar i ka marre jeten ne oret e para te mengjesit te kesaj te diele shtetasit F.D. Ngjarja ndodhi ne syte e femijes se tij, nje djali vetem 12 vjecar i cili permes gjetjes se celularit te te atit njoftoi me pas te afermit. Ky eshte i disati rast qe ne te njejten zone prane demontimit nje shtetas gjen vdekjen. Nje vit me pare nje punonjes i demontimit humbi jeten pas shperthimit te nje predhe gjate demontimit ndersa 3 te tjere u plagasen.
Corovoda On Line