Skrapar. Xhelozia: Ndalohet shtetasi. Me sopate i pret kemben “rivalit” **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar. Xhelozia: Ndalohet shtetasi. Me sopate i pret kemben “rivalit”

Fatjon Kaloci
22.4.12
Nje ngjarje e rende ndodhi nje dite me pare prane lokalitetit Sharove, Pjese e Komunes Qender, Skrapar. Sipas burimeve te Corovoda On Line te shtunen 21 prill 2012 nje shtetas gjymtoi rendas nje tjeter per motive xhelozie, u tha me heret. Sipas lajmit, jo zyrtar, i plagosuri u dergua menjehere ne spitalin rajonal te Beratit. Nuk behen te ditura incialet por shtetasi mbeti i sakatosur nga kemba e vetme qe kishte, pasi qe me heret ai ishte nje person tetraplegjik (pra qe me heret nuk e kishte nje kembe, por qe nga dje edhe te vetmen gjymture ecjeje nuk do ta kete). Ngjarja nuk jepet e qarte nga burimet tona per motivet por besohet se xhelozia e nje bashkefshatari e ka shtyre kete te fundit pas gjetjes se disa letrave e poezive qe mendohej se ia dedikonte gruas se bashkefshatarit. Raportet thane se ngjarja ndodhi te shtunen dhe se autori i vepres u ndalua. Nuk ka shume detaje te personalizuara per personat e perfshire ne kete ngjarje te ndodhur jo me larg se 1kilometer larg Corovodes. ( burimi –jozyrtar )
Corovoda On Line