Skrapari mundet serisht Tashme ne "fund". Gramozi "rreh" Skraparin Mbyllet java e 25 Ja rezultatet **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapari mundet serisht Tashme ne "fund". Gramozi "rreh" Skraparin Mbyllet java e 25 Ja rezultatet

Fatjon Kaloci
15.4.12
Eshte luajtur kete te diele 15 prill 2012, Java e 25 e Kategorise se Pare. Takimet e nisura ne oren 16:00 sapo perfunduan kur ora lokale eshte 17:50. Skrapari u mund serisht por kete here nga Gramozi. Ndeshja e lujatur ne Erseke nisi me nje gol te Brates duke shtuar optimizem te Skrapari por 0-1 nuk do te vazhdonte keshtu ne 45 minutat e para. Ne te 18 minute Hysolli do te barazonte per Gramozin ndersa ne te 35ten vendasit e Gramozit permes Shupe kalojne ne rezultat 2:1. Pjesa e dyte nisi me nje barazim ne numrin e lojtareve ne fushe pasi dy kartona te kuq nje per Gramozin e nje per Skraparin (Allbani) con ne 10 numrin e lojtareve. Por te pakten 5 kartona te verdhe ishin per Skraparin gjate ketij takimi.
REZULTATET JAVA E 25te KATEGORIA E PARE
Gramozi - Skrapari 2 : 1
Mamurrasi - Elbasani 3 : 1
Kukesi - Vlora 6 : 1
Ada - Himara 1 : 2
Gramshi - Beselidhja 0 : 1
Iliria - Luftetari 2 : 3
Besa - Lushnja 1 : 2
Burreli - Butrinti 2 : 0
Pas kesaj jave Skrapari Klasifikohet i fundit ne Tabelen e renditjes pasi Himara fitoi ndaj Adas duke kaluar Skraparin qe rrezikon daljen nga kategoria. Te merkuren se do te luhet Java e 26
Corovoda On Line