Sporti: Disiplina ndeshkon Skraparin 6 ndeshje pa tifoze **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sporti: Disiplina ndeshkon Skraparin 6 ndeshje pa tifoze

Fatjon Kaloci
6.4.12
Komisioni i Disiplines prane FSHF denoi Skraparin ne vijimsine e ketij Kampionati te Kategorise se Pare ku per 6 ndeshje radhazi nuk do te lejohet te ndiqet nga Spektatoret. Ne vendimet e dhena kete te enjte qe lame pas per ekipin vendas thuhet:
KF “Skrapari” per hedhje te sendeve te forta ne fushe me pasoje nderprerjen e perkohshme te ndeshjes, ne baze te nenit 66/3.b) te KDS denohet me zhvillimin e 6 (gjashte) ndeshjeve pa pranine e spektatoreve. 
Keshtu sfida e se shtunes mes Skraparit dhe Gramshit pritet te luhet pa pranine e tifozerize. Shkak u bene reagimet e ndeshjes se luajtur te shtunen e kaluar mes Beses dhe Skraparit ne Corovode ku per disa here radhazi ndeshja u nderpre. Gjithesesi per shkak te terrenit qe ka fusha ne Corovode qe nuk eshte stadium por nje pershtatje per futboll tifozet vetem sa nuk do te jene prane fushes por pak metra me tej.
Corovoda On Line ne Linkun e rezultateve Live neser do te mbuloj si gjithnje rezultatet e ndeshjeve te kesaj Kategorie ne nen linkun Sport.
Corovoda On line