Vdes 117 vjecarja shqiptare Nuk hyn dot ne Librin e Rekordeve Guinness me e moshuara nga Lezha **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Vdes 117 vjecarja shqiptare Nuk hyn dot ne Librin e Rekordeve Guinness me e moshuara nga Lezha

Fatjon Kaloci
18.4.12
Gruaja me e moshuar ne Shqiperi Dile Jaku 117 vjecare nga fshai Balldren i Lezhes dje u percoll per ne banesen e fundit. 117 vjecarja vdiq nga shkaqe natyrore. E lindur ne 5 korrik 1895 pas vetem 3 muajsh do te ishte plot 117 vjec duke tentuar te hynte ne Librin e Rekordeve Guinnes si gruaja me e moshuar ne bote. Dile Jaku eshte nena e 7 femijeve dhe ka mbi 90 niper e sterniper. Dile Jaku vdiq te henen 16 prill 2012. Shume media nderkombetare cituan lajmin
Corovoda On Line