5 Maji 2012 ne Corovode. Ja axhenda e aktiviteteve qe do te zhvillohen **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

5 Maji 2012 ne Corovode. Ja axhenda e aktiviteteve qe do te zhvillohen

Fatjon Kaloci
3.5.12
Permes njoftimit te kesaj te enjte 3 maj 2012, zyrtarisht ne Corovoda on Line u mesua edhe axhenda e aktiviteteve qe do te mbahen me rastin e 5 Majit, Dites se Deshmoreve ne qytetin e Corovodes. Sipas njoftimit aktivitetet priten te nisin ne oren 10:00 te se shtunes 5 Maj 2012 me Homazhe ne Varrezat e Deshmoreve ne Corovode. Rreth ores 10:30 aktivitetet do te spostohen drejt Muzeut Historik te Qytetit. Ne oren 11:00 ne mjediset e Shtepise se Kultures "Riza Cerova" do te organizohet nje mbledhje solemne me rastin e kesaj dite. Eventi mendohet te zgjas rreth 2 ore. Sipari i aktiviteteve te rastit te kesaj dite do te mbyllet me vizitat ne disa familje deshmoresh te programuara rreth intervalit kohor 17:00 - 18:00.
©Corovoda On Line