Celet Zyrtarisht sezoni turistik. Perfaqesues te Qeverise, Qarkut etj ne Bogove Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Celet Zyrtarisht sezoni turistik. Perfaqesues te Qeverise, Qarkut etj ne Bogove Skrapar

Fatjon Kaloci
6.5.12
Rreth mesdites se sotme e diele 6 maj 2012 u cel zyrtarisht Sezoni  2012 Turistik ne Skrapar. Raporte jo zyrtare cituan mbi eventin e mbajtur. Takimi u mbajt ne komunen Bogove mes qindra te pranishmeve edhe figura te larta te ekzekutivit kombetar dhe lokal. Ne takim ishin te pranishem deputetet Genc Pollo, Lefter Maliqi, zevendes ministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia, kryetaret e Bashkive Berat dhe Corovode, si dhe te gjithe perfaqesuesit e zgjedhur vendore te Komunave te Skraparit. Aktiviteti mbahej nen organizimin e Komunes Bogove. Gatimet lokale, prodhimet vendase dhe resorset turistike te mahnitshme te Parkut Naturor te Bogoves keshtu zyrtarisht presin turizmin 2012. Ne imazh Bashkengjitur pamje nga nje mjedis privat ne Bogove
©Corovoda On Line