Fenomeni AGB Gangsta' Boys Ne rrjetet Sociale nuk mungojne videot Per Skraparin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Fenomeni AGB Gangsta' Boys Ne rrjetet Sociale nuk mungojne videot Per Skraparin

Fatjon Kaloci
6.5.12
Albanian Gangsta' Boys perndryshe AGB jane fenomeni me i ri qe sa here flitet per Skraparin; i gjen ne cdo profil perdoruesi nga Skrapari te postuara edhe videot e tyre. Deshira per Muziken e lindur ne me shume se dy vjet me pare ne ate qe konsiderohet Projekti 2008 ne rrjetin social te videove online Youtube gradualisht grupi qe ne Youtube ne kanalin e tyre me emrin "rapformycity" numeron mbi 15 000 klikime ndersa te gjitha kenget e ngarkuara marrin start dhe dedikim vendlindjes, Skraparit. Me se shumti te rinjte e shkollave ne Corovode i njohin si Bani dhe Vini (Alban Dyrmishi dhe Ervin Mustafaraj) dhe videot e tyre gjenden pothuajse ne cdo profil. Keshtu ndodh te pakten edhe ne Facebook. AGB jane kthyer keshtu ne te paret ne iniciativen e muzikes bashkohore qe kendojne per vendlindjen. Madje AGB se fundmi nisur nga interesimi per kenget e tyre, kryesisht per nje audience te nje moshe te re, per kete qellim sapo kane krijuar nje Fan Page te grupimit qe tashme famen lokale e gezon prej kohesh, Ju ftojme per t'i perkrahur djemte e AGB duke iu bashkuar grupimit me te ri social duke klikuar ketu. Ndersa ne rrjetin YouTube ju mund te ndiqni produksionet Video duke klikuar ketu. Ne bashkengjitje Corovoda On Line jep nje prej videove me te fundit te AGB duke dashur qe edhe Corovoda On Line t'ju japi mbeshtetjen cunave gangsta' te Skraparit tone, per Skraparin.
©Corovoda On Line